Jezu, ufam Tobie…

Obraz Adolfa Hyły z 1944 roku jest najsłynniejszym polskim malowidłem przedstawiającym Jezusa Miłosiernego. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pierwszy obraz namalowany na zamówienie siostry Faustyny Kowalskiej i księdza Michała Sopoćki był dziełem Eugeniusza Kazimirowskiego.

Boże Miłosierdzie

cudowny obraz jezusa miłosiernego

wyjątkowy obraz Jezusa Miłosiernego

O łaskach płynących z modlitwy przed tym obrazem już wiele słyszano. Co roku do krakowskich Łagiewnik przyjeżdżają rzesze wiernych, których celem jest uklęknięcie przed cudownym Obrazem Miłosierdzia Bożego. Wraz z szerzeniem się kultu Miłosierdzia Bożego obraz Jezusa Miłosiernego zaczął być istotny także w życiu ludzi pochodzących z innych krajów niż Polska.

Obraz Jezusa Miłosiernego

Obraz namalowany na płótnie dopasowanym do wymiarów ramy podarowanej księdzu przez jedną z parafianek został ukończony po pół roku wytężonej pracy. W trakcie malowania artysta konsultował się z księdzem Sopoćko, a ten przekazywał mu wytyczne od siostry Kowalskiej. W ten sposób powstał wizerunek Jezusa odzianego w białe szaty z uniesioną prawą ręką w geście błogosławieństwa. Niezwykle istotnym był dodanie słów „Jezu, ufam Tobie”. W pierwotnej wersji obrazu z braku miejsca zapis umieszczono w postaci tabliczki na ramie. W kolejnych wariantach napis uwzględniono na płótnie.

Wizerunek Jezusa Miłosiernego powstał na zamówienie siostry Faustyny Kowalskiej i księdza Michała Sopoćki po szeregu cudownych objawień. Na podstawie wspomnień i wskazówek udzielonych przez Chrystusa powstało dzieło, które obecnie jest znane na całym świecie, a liczni wierni posiadają kopie w swoich domach i kościołach rozproszonych po całej kuli ziemskiej.