Różaniec na rękę i sposób jego wykonania

Klasyczny różaniec na rękę zawsze zajmuje specjalne miejsce wśród dewocjonaliów. Jest on idealną propozycją dla tych wszystkich osób, które – z różnych przyczyn – nie chcą trzymać przy sobie różańca w standardowych rozmiarach. Co świadczy o jego wyjątkowym pięknie? Czym różnią się między sobą poszczególne różańce na rękę?

Wyjątkowe paciorki na… wyjątkową okazję

różaniec na rękę

Różańce na rękę różnią się między sobą przede wszystkim kształtem i formą paciorków. W niektórych z nich paciorki te mają tradycyjny, bo kulisty kształt. W innych różańcach mają one zupełnie inny, bo kwadratowy kształt. Istotną rolę odgrywa tu również materiał, z którego zostały one wykonane. Najpiękniej zaprojektowane różańce posiadają paciorki wykonane z pereł. Inne z kolei są zrobione z bardziej „przyziemnych” materiałów, takich jak np. drewno.

Różaniec na rękę i jego konstrukcja

W standardowej odsłonie różańce na rękę wykonane są z różnego rodzaju splotów, dzięki którym są one elastyczne i łatwo pasują do praktycznie każdej dłoni. Wśród dewocjonaliów można też znaleźć różańce metalowe, których średnicę – dzięki specjalnym mocowaniom – można w dowolny sposób regulować. Najpopularniejsze wydają się jednak różańce drewniane, które dzięki wprowadzonym, materiałowym splotom, dopasowują się do każdej ręki.

Podsumowując, każdy różaniec na rękę jest swoistym dziełem sztuki. Wynika to z faktu, że najczęściej różańce te nawleka się z maksymalną dbałością o szczegóły.