Jakie rodzaje różańca można spotkać na rynku?

Polska jest krajem, w którym zdecydowana większość ludzi deklaruje swoje przywiązanie do wartości katolickich. Oczywiście, gdy są największe święta to nasi rodacy masowo ruszają do kościołów, by przeżywać czy to Triduum Paschalne czy okres bożonarodzeniowy. Warto powiedzieć, że spora część osób przykłada dużą wagę do modlitwy i nawet pomimo braku uczestnictwa w mszach świętych stara się modlić. Różaniec jest jedną z ulubionych form oddawania czci Matce Bożej. Wraz z rozwojem technologii i rękodzielnictwa jest to przedmiot, który ma coraz to nowsze i modniejsze wzory. Sprawdź jakie są najmodniejsze wzory różańca!

Różaniec z kamieniami

Jest to jeden z najczęściej spotykanych wzorów na rynku. Klienci mają do wyboru jeden z wielu szlachetnych kamieni, które zdobią różańce. Dla przykładu można znaleźć srebrny różaniec z kamieniami jak kryształ, agat czy nefryt. Dzięki temu różaniec ma bardzo piękny i kolorowy wzór. Jasne, nie to jest najważniejsze w modlitwie, żeby różaniec miał najpiękniejszy kolor, ale jeżeli służy to lepszej i owocniejszej modlitwie, to na pewno warto go mieć.

Różaniec na palec

Różaniec to bardzo mały przedmiot, który czasem można łatwo zgubić, a alternatywą dla takiego rozwiązania jest różaniec na palec w formie pierścionka. Co prawda jest to tylko jeden dziesiątek różańca, ale modlenie się na nim jest bardzo wygodne i masz pewność, że go nie zgubisz.

Różaniec ze sznurka

Kupując różaniec chcemy, żeby służył on nam jak najdłużej. Niestety, w przypadku różańców z kamieniami często zdarza się, że metalowe łączenia pomiędzy paciorkami odmawiają posłuszeństwa, co doprowadza do wypadania koralików. Różaniec ze sznurka jest bardzo stabilny, a przede wszystkim łatwiej go schować do kieszeni.