Srebrny krzyżyk – jak dokonać dobrego zakupu?

Wśród dewocjonaliów dostępnych na rynku większość osób wierzących najwyżej ceni sobie wizerunek ukrzyżowanego Jezusa lub sam krzyżyk. To właśnie krzyżyk najczęściej noszony jest na łańcuszkach na szyję. Najpopularniejsze wśród krzyżyków z metali szlachetnych są zdecydowanie krzyżyki srebrne. Są bardzo przystępne cenowo, a przy tym są ładne i trwałe. Ich wybór w sklepach z dewocjonaliami, szczególnie w sklepach internetowych jest bardzo duży.

Duży wybór krzyżyków srebrnych

srebrny krzyżyk małySklepy z dewocjonaliami oferują bardzo duży wybór krzyżyków. Widełki cenowe są bardzo duże, ale najtańszy krzyżyk srebrny, o wadze mniej więcej pół grama, można nabyć już nawet za kilkanaście złotych. Krzyżyki różnią się między sobą wieloma cechami i parametrami, wśród których są:

• próba srebra (najczęściej 925),
  • kształt krzyżyka,
  • wizerunek Jezusa lub jego brak,
  • gramatura.

Ponadto, wiele sklepów sprzedaje krzyżyki prawosławne oraz charakterystyczne dla innych odłamów chrześcijaństwa. Krzyżyk srebrny można kupić zarówno osobno, jak i w komplecie z łańcuszkiem. Niezależnie od tego, czy krzyżyk taki jest przeznaczony dla dziecka, czy osoby dorosłej, można dobrać odpowiedni pod kątem tej osoby, jak również okazji.

Jak wybrać wysokiej jakości krzyżyk srebrny?

Z zamiarem zakupu krzyżyka koniecznie należy udać się do dobrego sklepu, który daje pewność zakupu wyrobu wysokiej jakości. Na rynku bardzo łatwo jest naciąć się na nieuczciwych sprzedawców, którzy albo oferują krzyżyki z innego metalu lub parametry, w szczególności próbę, niepokrywającą się z rzeczywistością. Dobry sklep z dewocjonaliami zaoferuje duży wybór, dobre ceny, a często też promocje.