Jaki rodzaje różańców można spotkać w sklepach?

Duża część katolików posiada święte przedmioty, które mają być dla nich wsparciem w trudnych momentach, ale również świętymi rzeczami, na których warto się modlić. Takim przykładem jest różaniec chętnie przechowywany w polskich domach, jak również na lusterkach samochodów. Oczywiście, jak to z każdą świętą rzeczą bywa, można ją znaleźć w sklepach w wielu odmianach. Czym zatem różnią od siebie różańce? Jakie modele można znaleźć w sklepach z dewocjonaliami? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Różaniec na palec

Różaniec w formie pierścionka czy też obrączki to świetna opcja szczególnie dla tych, którzy obawiają się tego, że stracą swój różaniec w większych rozmiarach. Dzięki takiemu różańcowi na palec można mieć pewność, że nigdy się go nie zgubi, a zarazem świetnie sprawdzi się w podróży dla osób wstydzących się wyciągać klasyczny różaniec. Taki rodzaj różańca jest bardzo subtelny, dzięki czemu na pierwszy rzut oka wygląda on bardzo podobnie do zwykłej biżuterii. Tym sposobem nie narazi się na nieprzychylne komentarze ze strony innych osób.

Drewniany różaniec

różaniec drewniany

Ciekawą opcją są drewniane różańce. Różnią się od innych większych różańców przede wszystkim tym, że koraliki są o wiele bardziej trwałe i łączenia na sznurku powodują, że trudno go zniszczyć. Jest on o wiele lżejszy od tych, które są stworzone z kamieni szlachetnych czy też innych materiałów.

Różaniec z kamieni

Jak to bywa z różnymi przedmiotami, każdy ma subiektywne odczucia dotyczące odpowiedniego wyboru różańca. Jednym z rodzajów różańca jest ten z kamieni szlachetnych, które wyróżniają się estetyką, jednak trzeba powiedzieć, że trzeba o niego dbać i przechowywać go w dobrych warunkach (pudełko, woreczek). O wiele częściej się one niszczą, ale wybór różańca jest kwestią subiektywną.