Medalik św Benedykta

Krzyż św Benedykta, podobnie jak każdy element „świętej” biżuterii, który decydujemy się nosić wyraża nasze poglądy, obawy, jednocześnie będąc dowodem ogromnej wiary i odwagi. Nie każdy gotowy jest założyć medalik, czy wziąć do ręki różaniec, jeśli nie ma posiada odpowiednich pokładów wiary.

Krzyż św Benedykta

niezwykły krzyż św benedyktaKrzyż św Benedykta, który wpisany jest w medalik św Benedykta posiada zbawienną moc dla wszystkich głęboko wierzących, którzy chcą się wystrzegać złego ducha przykładem świętego Benedykta.

Postać ta odcisnęła się głęboko w historii Kościoła i po dziś dzień stanowi symbol oparcia się silnej pokusie i zwyciężenia Szatana. Święty Benedykt, który podobnie jak sam Pan Jezus, kuszony był przez Szatana na pustyni oparł się jego niszczycielskiej mocy, przez co odznaczył się już na zawsze w sercach i pamięci wierzących. Z postacią świętego Benedykta związany jest również cud, który pozwolił świętemu ujść z życiem podczas próby otrucia go przez nieprzyjaciół.

Sam święty Benedykt te dwa najważniejsze momenty swojego życia i triumf dobra nad złem, ewidentnie zawdzięczał ogromnej mocy znaku krzyża, który niejednokrotnie uratował go ratował. Dlatego też powstał medalik z wizerunkiem świętego Benedykta, który wpisany został w medalik, wraz z dwiema ważnymi sentencjami świętego.

Medalik świętego Benedykta – dla kogo jest przeznaczony

Osoby, które sięgają po medalik świętego Benedykta są na ogół zdecydowane na wyzbycie się złego ducha ze swojego życia. Noszenie go musi być równoznaczne z ogromną wiarą i nadzieją pokładaną w Boga i wspomniany znak Krzyża, w przeciwnym razie medalik nie ma żadnej mocy.