Różaniec bransoletka

Jedna z najstarszych modlitw, początkowo praktykowana przez pustelników. Za jej początki uznaje się przekładanie kamyków. Następnie pojawił się sznur, na którym zawiązywano węzły.

Interesująca jest legenda, która tłumaczy etymologię słowa różaniec. Sięga ona czasów pierwszych chrześcijan, którzy ponieśli męczeńską śmierć. Według legendy młode dziewczęta szły po arenie rzymskiego Koloseum na spotkanie z dzikimi zwierzętami. Ubierały się wtedy w świąteczne suknie, a na głowy wkładały wieńce, które uplecione zostały z róż. Wychodziły na spotkanie z Jezusem, w imię którego ponosiły męczeńską śmierć. Po zmroku do Koloseum przychodzili chrześcijanie, zbierali róże z cyrkowej areny i zanosili do Boga modlitwy.

Jak wygląda różaniec bransoletka?

różaniec bransoletkaRóżaniec jest modlitwą kontemplacyjną. Pozwala na rozmyślanie w każdym miejscu i czasie. Jest również symbolem naszej wiary. Oprócz tradycyjnego różańca można dostać w Meritohurt różaniec bransoletkę. Są one do kupienia w parafialnych sklepikach, sklepach z dewocjonaliami oraz na stronach internetowych. Mają różne wzory i kolory, wykonano je z różnych materiałów – drewna, srebra, kamieni półszlachetnych.

W ofercie znaleźć można bransoletki z krzyżem albo wizerunkiem Matki Boskiej. Firmy zajmujące się produkcją takich bransoletek zapewniają o solidnym wykonaniu i najwyższej jakości swoich produktów.

Dobry pomysł na prezent

Różaniec bransoletka to doskonały prezent dla każdego chrześcijanina. Będzie nie tylko świadectwem przynależności do wspólnoty chrześcijan, ale także podporą w trudnych momentach. Różaniec jest modlitwą uniwersalną, odmawianą podczas pielgrzymek, nabożeństw różańcowych w październiku etc.
Jan Paweł II powiedział, że „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”.