• Parafia erygowana 2 maja 1988 r. przez kard. Józefa Glempa z części parafii św. Katarzyny na Służewie oraz św. Elżbiety w Powsinie. Dekret erekcyjny wszedł w życie 15 maja 1988 r.. Od 1985 r. istniał w Natolinie-Wolicy ośrodek duszpasterski.

• Kaplica tymczasowa, a następnie kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa, zbudowane przez ks. Eugeniusza Ledwocha.

• Dom parafialny zbudowany w latach 1989-1993 przez ks. Eugeniusza Ledwocha.

• W 1992 r. rozpoczęły się prace budowlane przy wznoszeniu fundamentów, a następnie murów świątyni. W październiku 1993 r. ks. prymas zmurował w zręby kościoła kamień węgielny, który został pobrany z fundamentów kościoła pw. św. Katarzyny i poświęcony w archikatedrze warszawskiej przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas IV pielgrzymki do Polski. Po zakończeniu budowy, 17 grudnia 2000 r., ksiądz prymas konsekrował kościół.