Jak wybrać różaniec dla siebie?

Modlitwa osobista to najważniejszy element życia duchowego każdej osoby wierzącej. Istnieje wiele sposobów na to, aby za pomocą modlitwy połączyć się z mocą Boga. Niektórzy wolą modlić się swoimi słowami, wyrażając wdzięczność za wszystko, co ich spotkało i prosząc o dalsze łaski dla siebie i swoich najbliższych. Inni z kolei wolą modlić się słowami oficjalnych, katolickich modlitw.

Szczególne miejsce wśród wielu modlitw zajmuje modlitwa różańcowa. O różańcu mówi się, że jest to najpotężniejsza broń w walce z Szatanem. Wierzący uważają, że za pomocą modlitwy różańcowej, możliwe jest uwolnienie się z każdego zniewolenia, naprawienie każdego błędu i wyleczenie z każdej choroby.

Jak wybrać odpowiedni różaniec?

Wiele osób, które wychowywały się w rodzinach katolickich, z pewnością swój pierwszy osobisty różaniec otrzymało w dniu pierwszej Komunii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby do modlitwy różańcowej wybrać taki różaniec, które wpisuje się w nasze gusta.

Producenci różańców proponują wiernym różaniec z bursztynu i srebra. To połączenie dwóch subtelnych surowców z pewnością spodoba się osobom, które z pomocą różańca pragną zwrócić się do Boga ze swoimi troskami.

Różaniec jako prezent dla bliskiej osoby?

Choć wiara w Boga i wiara w przesądy stoją ze sobą w całkowitej sprzeczności, wiele osób decyduje się kierować w życiu jednym i drugim. Wyjątkowo przesądni katolicy uważają, że nie powinno się przyjmować, ani podarowywać nikomu tego typu dewocjonaliów, nawet tak pięknych, jak różaniec z bursztynu i srebra.