Srebrne ikony – klasyka w nietypowym wydaniu

Ikony to jedne z najpiękniejszych form dekoracji o tematyce religijnej. Prezentują specyficzny styl, przemawiający swoją uniwersalnością oraz prostotą przekazu. Srebrne ikony zasługują na szczególną uwagę, gdyż mogą doskonale dopasować się do nowoczesnych wnętrz w naszym domu, wprowadzając tym samym sacrum do życia codziennego.

Srebrne ikony w większości przypadków nie są w całości wykonane ze srebra a jedynie pokryte jego warstwą. Osoby, które mogą sobie pozwolić na większą elastyczność finansową, mają szansę wybierać pośród ikon, pokrytych całościowo czystym srebrem.

Najpopularniejszymi motywami, ozdabiającymi klasyczne ikony srebrne są: Jezus Chrystus Pantokrator, Święta Rodzina oraz Matka Boska z Dzieciątkiem. Często spotykane są również wizerunki Matki Boskiej Ostrobramskiej czy Matki Boskiej Częstochowskiej.

świątynia

Decydując się na większy format, otrzymamy ikonę, która będzie szczególnie dobrze prezentowała się powieszona na ścianie. Jej wypukły format, doskonale uwydatni jednorodne tło. Mniejsze formy oferują możliwość powieszenia bądź postawienia. Tego rodzaju srebrne ikony z motywem anioła, są szczególnie popularne jako prezent z okazji Chrztu Świętego, pierwszych urodzin czy Komunii Świętej. Ich drewniana podstawa umożliwia dowolny grawer o zindywidualizowanej treści. Pełna dowolność w zakresie kształtów, rozmiarów oraz elementów ozdobnych powoduje, iż srebrne ikony są jednymi z najchętniej kupowanych dekoracji o tematyce sakralnej. Powierzchnie tego typu produktów są zabezpieczone odpowiednią powłoką lakieru, który zapobiega procesowi utleniania srebra, przez co zachowuje obraz w najlepszej jakości na długie dziesięciolecia, chroniąc powierzchnię przed niepożądanym działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dostępne w naszym sklepie srebrne ikony, oferują szeroki wybór wzorów, motywów oraz wielkości tak, by każdy z klientów odnalazł produkt, który będzie realizował jego wyobrażenia.