Klęcznik do modlitwy

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek Świątynię, czy kapliczkę, gdzie oddajemy się w skupieniu modlitwie i przychodzimy na spotkanie z Bogiem, bez możliwości skorzystania z klęcznika. Mebel ten służy bowiem nie tylko wiernym podczas owej modlitwy i rozmowy, lecz także pozwala w dowolnym miejscu w kościele odbyć sakrament pojednania oraz służy wszelkim uroczystościom, nabożeństwom i innym sakramentom, takim jak np. ślub kościelny.

Klęcznik z siedziskiem

Klęcznik z siedziskiem

Zaletą klęcznika, który może posłużyć jednocześnie jako konfesjonał, jest przede wszystkim możliwość jego łatwego przenoszenia, w dowolnie wybrane miejsce – także poza Świątynią. Nadaje się więc zarówno na wszelkiego rodzaju rekolekcje i pielgrzymki, jak i procesje, takie jak Boże Ciało.

Ich szeroki wybór kolorystyczny (jasne i ciemne brązy przypominające naturalne drewno, nierzadko bejcowane) pozwoli dopasować wybrany mebel do każdego wystroju kościoła Wykonane z solidnych płyt wiórowych, posłużą przez lata korzystającym z nich, parafianom i kapłanom. Obecnie istnieje możliwość doboru klęcznika z siedziskiem oraz z wysuwaną do góry kratką konfesjonału. Ich wysokość (80 cm.), szerokość (50 cm.) oraz długość (47 cm.) zostały odpowiednio dobrane do potrzeb korzystających. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na część spodnią klęcznika. Ważne, aby była ona wykonana z materiałów, które są odporne na ścieranie oraz ślizganie się po posadzce, co zapewni komfort użytkującym.